Kulturní pozvánky

kulturní pozvánky 2018

MUZEUM MĚSTA BRNA, Špilberk
Rok 1918 – co nám válka dala a vzala (od 3.5. do 3.12.2018)
Vize modernosti. Rudolf Sanalo (od 31.5. do 26.8.2018)
Rok 1968 v Brně očima cenzora (od 21.8. do28.10.2018)

MUZEUM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Praha 1848 – 1918 (do 24.2.2019)
Strašnice,…zahrada Prahy, brána armád (od 25.4. do 4.11.2018)
CLAM – GALLASŮV PALÁC
DŮM U ZLATÉHO PRSTENU
Konzervovaná minulost (do 21.10.2018)
AREÁL CTĚNICE
Trnkova zahrada 2 (od 15.4. do 4.11.2018)

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Dům fotografie
Josef Sudek: Topografie sutin ( do 19.8.2018)
Dům U Kamenného zvonu
Santiago Calatrava : Art and Architectur ( do 16.9.2018)
Colloredo-Mansfeldský palác
Markéta Hlinovská /Srst ve městě
Valentýna Janů /Start Up/ (do 16.9.2018)
Zámek Troja
Vlad.Škoda / Harmonices Mundi (do 4.11.2018)
Kamenné poklady z pražských zahrad (do 4.11.2018)

GALERIE GOAP, Staroměstské nám. 15, Praha 1
Salvador Dalí, Alfons Mucha, Andy Warhol (rozšířená výstava , k 30. výročí úmrtí)

SVU MÁNES , GALERIE DIAMANT , Spálená 4, Praha 1
Členská výstava S.V.U. Mánes 2018 ( od 9.2.2018)

GASK, KUTNÁ HORA
Alej světců (od 24.2. do r. 2019)
Nastassia Aleinikava :Komety ( od 8.4. do 9.9.2018)
Jan Smetana a jeho škola (od 17.6. do 7.10.2018)
Ladislav Šaloun. Sochařská pozůstalost ve sbírkách GASK. (od 28.10.2018 do 24.2.2019)
Zorya (od 8.4. do 9.9.2018)
Studio Revír (od 22.9. do 10.10.2018)
Lyuben Petrov (od 8.4. do 9.9.2018)
Mladá britská malba (od 22.9.2018 – 10.10.2019)
MICL /Michal Novotný/ (od 22.9. do 2019)
Lada Semecká (od 8.4. do 9.9.2018)
Kristýna Erbenová : Moondust (od 22.9. 2018 do 10.10.2019)
Jana Havelková (od 27.5. do 28.10.2018)
Časopis Raketa (od 8.4. do 1.7.2018)
Doporučujeme:
Tvořivé dílny, zajímavé programy pro všechny typy škol
www.gask.cz

MUSEUM KAMPA, Galerie Jana a Medy Mládkových, Sovovy mlýny, Praha
Rudolf Němec : Nerozumím (do 9.9.2018)
Hommage a Peter Vajda (do 30.9.2018)
Pablo Picasso: Vášeň a vina (od 15.9. 2018 do 15.1.2019)
Cecil Beaton : Fotograf královen ( od 12.6.do 7.10.2018)

DOX, CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ, Praha
Oh, to je lehké být chytrý, když někdo všechny tyto otázky nezná (od 20.6. do 10.9.2018)
Stanislav Libenský Award 2018 (od 21.9. do 19.10.2018)
Chihuly, Libenský, Brychtová (do 24.9.2018)
Aleš Hnízdil : Genetický kód vědomí (od 8.6. do 10.9.
Doporučujeme zajímavé programy pro školy a rodiny !

LEICA GALLERY PRAGUE
Slibuji věrnost republice (od 31.8. do 28.10.2018)

GALERIE HOLLAR, Praha
Mladá grafika- Dušan Kállay a jeho žáci (do 30.9.2018)

GALERIE MIRO
Letní setkání – Braque, Dix,Chagall,Miró,Penck, Picasso,Sokol,Tápies,Uhlmann, Vasarely, Warhol

TOPIČŮV SALON
Jaromíra Němcová : START-STOP (od 4.9. do 3.10.2018)
Pavel Šmíd (říjen 2018)
Jaroslav Prášil ( prosinec 2018 – leden 2019)

MORAVSKÁ GALERIE BRNO
Ondřej Kopal : No drama (od 20.4. do 28.10.2018)
V kůži Dušana Jurkoviče (od 27.4. do 28.10.2018)

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
Vize a realita v české a slovenské architektuře /1918 – 2018/ (do 2.9.2018)
Benátské bienále architektury, Graz a Mondsee(od 11.10. do 14.10.2018)

PORTMONEUM, LITOMYŠL – Museum Josefa Váchala
Volná tvorba studentů restaurování v Litomyšli – Fakulta restaurování Univerzity Pardubice

MĚSTSKÁ GALERIE LITOMYŠL
Kdo křehkost k pohybu probudil – Jaroslav Brychta (od 17.6. do 9.9.2018)
Já jsem… Zdeněk Nejedlý (od 10.11. 2018 do února 2019)

GALERIE ZDENĚK SKLENÁŘ, LITOMYŠL
Galerie otevřena pá, so, ne 10.00 – 17.00 hod.
Krištof Kintera: Jsem kus klacku natřenej na bílo (do 30.9.2018)
Neonová instalace Marka Číhala v Klášterních zahradách
Josef Pleskot : Z pohádky do pohádky (od 30.6. do 30.9.2018)
GALERIE ZDENĚK SKLENÁŘ, Mikulandská 7, Praha 1
Karel Malich (od 13.9. do 24.11.2018)
GALERIE ZDENĚK SKLENÁŘ, Salvátorská 6, Praha 1

MUZEUM SKLA A BIŽUTERIE JABLONEC nad NISOU
Zdeněk Lhotský (od 17.5. do 30.9.2018)
Jablonec nad Nisou – mincovní město České republiky /1993 – 2018/
( 25 let od založení společnosti Česká mincovna(
(do konce roku 2018)

GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ v ROUDNICI nad Labem
Národ sobě (od 21.6. do 9.9. 2018)
Ondřej Basjuk (od 21.6. do 2.9.2018)
Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér (od 20.9. do 25.11.2018)
Osvobozené divadlo očima Alexandra Paula (od 20.9. do 25.11.2018)
Mikuláš Medek (od 6.12.2018 do 10.2.2019)
Pavla Kačírková (od 6.12. 2018 do 10.2.2019)

KULTURNÍ INSTITUTY V PRAZE

SLOVENSKÝ KULTURNÍ INSTITUT v PRAZE, Jilská, Praha- Staré Město

ČESKÉ CENTRUM PRAHA , Rytířská , Praha 1
Století designu v českých zemích (od 27.6. do 31.8.2018)

AMERICKÉ KULTURNÍ CENTRUM , Velvyslanectví USA v Praze
Překrásná Amerika – plakáty (od června )
Výstava amerických firemních plakátů
New York, New York , fotografie Miroslava Krupky
Praha 1968. Fotografie Paula F. Goldsmithe (do 12.9.2018)
Doporučení : telefonicky ověřte, zda jsou výstavy dostupné (257 530 640)

ITALSKÝ KULTURNÍ INSTITUT
„Verum Arte“ (od 13.9. do 4.10.2018)

ŠPANĚLSKÉ KULTURNÍ CENTRUM, INSTITUTO CERVANTES

MAĎARSKÝ INSTITUT v Praze
Vysvobození šperků (od 6.9.2018)
František II.Rákóczi (od 25.9.2018)
blíže na :www.praga.balassiintezet.hu.cz

RAKOUSKÉ KULTURNÍ FÓRUM v PRAZE
Umění z guggengu / Kunst aus gugging (do 21.9.2018)
Výstavní síň Mánes – 100years of Archtecture . Architecture Week
(od 15.9. do 10.10.2018)

Zahraniční výstavy:
RAKOUSKO
VÍDEŇ
ALBERTINA
Tvorba Raffaela Santiho (do 7.1.2019)
ALBRECHT DURER (od 20.9.2019 do 6.1.2020)
KUNSTFORUM
BALTHUS /Balthasar Klossowski de Rola / (od 24.2. do 19.6.2020)ok 1918 –